١٠ روش به کارگیری رنگ در طراحی سرویس بهداشتی

١٠ روش به کارگیری رنگ در طراحی سرویس بهداشتی
به این مطلب امتیاز بدهید

۱۰ روش به کارگیری رنگ در طراحی سرویس بهداشتی

رنگ های خنثی یک انتخاب محبوب برای سرویس‌های بهداشتی محسوب می شوند ، ولی در خاطر داشته باشید که استفاده از رنگ به معنای ایجاد محدودیت نیست.
شاید در یک چنین فضای کوچکى اضافه کردن رنگ کمى ریسکى به نظر بیاید ولی بر خلاف تصور در چنین مقیاس کوچکى، جسورانه و برجسته عمل کردن آسان تر خواهد بود البته بدیهیست که باید حد و حدود رعایت شود.
در اینجا ۱۰ روش آسان برای اضافه کردن رنگ به طراحی سرویس بهداشتی شما ارائه میشود که در حین ترک محیط همچنان حس تمیزى و یکپارچگى به شما القا شود.


١- اول رنگ کنید

عملاً نقاشى کردن ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه براى اضافه کردن مقدار زیادى رنگ به این فضاست. توصیه می‌کنیم اول رنگى را که مى خواهید، انتخاب کنید و سپس به ما بقیه روند طراحی ادامه دهید .

٢- یک نقطه قوت روى دیوارانتخاب کنید

اگر ایده اضافه کردن رنگ به کل فضا از نظر شما کمی زیاده روی باشد فقط روی یک دیوار امتحانش کنید نکته مهم و کلیدی این است که دیوار صحیح و مناسب را انتخاب کنید. شما دیواری را میخواهید که نقطه کانونی قوى داشته باشد یا دیواری که درست مقابل در قرار بگیرد .

٣- با کاشى هاى رنگارنگ بازى کنید .

در جایی که مربوط به کاشی می شود، عبارت ‘ کمتر بیشتر است ‘ درست از آب در میاید. زمان و روزهایى که همه ی فضا را از کاشی پر می کردند گذشته است. امروزه اکثریت مردم ترجیح میدهند از سرویس های مدرن که شامل کاشی های رنگی می باشند استفاده کنند تا توجه بیننده به نقطه ی کانونی جلب شود. می توانید آن ها را در فضای دوش یا به عنوان نقطه چشم نواز پشت کابینت سرویس استفاده کنید.

۴- وان را امتحان کنید .

یک گزینه ی مدرن و مطمئن برای تاثیرگذاری، اضافه کردن رنگ به وان حمام است. شما می توانید ازمصالح مختلف مثل مس یا چینی رنگ شده استفاده کنید، اما هر انتخابى که میکنید مطمئن شوید که تا مدت ها شما را راضی و خوشحال نگه می دارد.

۵-کابینت سرویس را به چشم بیاورید( جلوه دهید )

برای اضافه کردن رنگ به کابینت سرویس ها دو راه پیش رو دارید : یا به بالا و یا به زمینه رنگ دهید . با دقت یک حالت را درنظر بگیرید و سطح دیگر را برای ایجاد تعادل خنثی نگه دارید. زمینه های رنگی معمولا می توانند پروژه اى باشد که خودتان از پس آن بربیایید و با قرار دادن کمد و قفسه، بهترین کار را در فضای کابینت سرویس تان انجام دهید. برای سطح روی آن ها، بهترین انتخاب شما میتواند سنگ مرمر رنگى یا گرانیت باشد.

۶ – از حوله های رنگارنگ استفاده کنید.

حوله ها براى اضافه کردن رنگ به فضای سرویس انتخاب عالی ای هستند: آن ها در هر رنگ قابل تصوری موجودند .حوله ها نسبتا ارزان قیمت و در صورت تغییر نظرتان خیلی آسان قابل تعویض می باشند.

۷ – روى پوشش کف تمرکز کنید.

یک پادری حمام و یا یک قالی مناسب می تواند رنگ را به فضا القا کند و همچنین در نظر داشته باشید یک وان و یا یک دوش میتواند نقش کلیدی را در حمام بازی کند. برای داشتن هارمونی، رنگی را برای پوشش کف انتخاب کنید که با بقیه ی رنگ های غالب در فضا همخوانی داشته باشد.

۸ – دکور را فراموش نکنید.

چون غالباً سرویس بهداشتی نسبت به بقیه فضاهاى خانه کوچک تر است،یکی از تصورات رایج غلط این است که هیچ نگرانى نسبت به دکور کردن آن ندارید. درست برعکس است. چند دکور مناسب و بجا، راز هماهنگی فضای سرویس است. می توانیداز شمع ، سبد یا قفسه های تزئینی براى طراحی سرویس خود بهره ببرید .

۹ – استفاده کردن از تابلوهای دیواری هنری

یک راه آسان برای اضافه کردن طیف رنگ، استفاده از تابلوی هنری بر روی دیوار است. حتماً برای استفاده از تابلو در حمام، رطوبت رو فراموش نکنید. برای محافظت از تابلو در برابر رطوبت میتوانید از یک ماده ضد آب یا از یک قاب اضافه استفاده کنید.

۱۰- استفاده از بعضی گیاهان برگ سبز

اگر همه موارد نتوانست نظر و علاقه شما را جلب کند، یک رنگ کوچک از طبیعت را در نظر بگیرید. فارغ از اینکه آیا آنها طبیعی یا مصنوعی هستند و یا رنگی یا سبز ساده هستند، چند گیاه می توانند به سادگی طیف های رنگی را برای سرویس های شما به ارمغان بیاورد.

منبع :http://freshome.com/

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *