MAKING OF LAKE LUGANO HOUSE

سخن Admin
درسته که این پروژه با استفاده از vray برنامه Sketchup انجام شده، اما چند نکته بسیار مهم در این آموزش وجود داشت که باعث شد من این مقاله آموزشی را برای ترجمه انتخاب کنم .
۱-روند کاملا صحیح و اصولی انجام یک پروژه ، پیدا کردن تصاویر مربوط به پروژه، تعیین کانسبت های ذهنی و پیدا کردن عکس هایی جهت الهام گرفتن از آن ، (در این پروژه کانسبت ذهنی Dusk Lighting میباشد)
۲-ساده سازی روند مدل سازی
۳-دقت در رسیدن به یک هارمونی رنگ مکمل بسیار عالی
۴-ترکیب بندی صحنه
البته ناگفته نماند تنظیمات Vray Sketchup بسیار شبیه به تنظیمات Vray Max هستش پس به راحتی میتوانیید اموخته هاتون رو از این مقاله آموزشی به Vray Max منتقل کنید
David Santos  پروژه بازسازی خانه دریاچه Lugano را آغاز کرده ‪.‬یک ساختمان با طراحی بسیار زیبای JM Architecture، او این پروژه را با استفاده از نرم افزار Sketchup 2015 مدل سازی کرده و رندر آن توسط v Vray Sktechup v2.0 انجام شده ، همچنین او نورپدازی فضای خود را با استفاده از HDRI و با بهره گیری از سبک Dusk Lighting انجام داده است . مقاله David را کامل مطالعه کنید او ما را از تمام جزییات این پرژوه مطلع می کند.امیدواریم از آن لذت ببرید.
***مترجم : Dusk Lighting یا همان نورپردازی غروب ، البته این غروب کمی متفاوت است با غروب با رنگ قرمز ، در این نوع نورپردازی چند ساعتی از غروب گذشته است و نور خورشید به دلیل زاویه خاصی که با زمین پیدا میکند در قسمت غروبگاه آسمان رنگ آبی بوجود میآورد ، این نوع نور در اصلاح عکاسی به Blue Time هم شناختهz میشود که یکی از بهترین زمان هاست برای عکاسی در شب.
مقدمه
دلیل انجام پروژه Luganu Lake فقط به خاطر کنجکاوی های شخصی خودم بود ، در نظر داشتم ببینم که برنامه Sketchup و موتور رندر مربوط به اون یعنی VRay Sketchup چه مقدار قابلیت و قدرت مانور دارد .
این پروژه یک نگرش کاملا متفاوت به موضوع خانه است که توسط معمار JM در کنار ساحل Lake Lugane‪,‬Switzerlan به واقعیت تبدیل شده است.
هدف من از انجام این پروژه این بود که ببینم چطور میشود در یک صحنه با نور غروب با استفاده از نورپردازی مصنوعی داخلی و نور پردازی طبیعی بیرونی یک صحنه خوب را خلق کرد این پروژه حدود دو هفته کامل شدنش به طول انجامید .من همچنین سعی کردم یک جلوه ای از واقعیت رو با استفاده از ویژگی عمق میدان Vray Sketchup بدست بیارم.تمرکز من روی تصاویر با کنتراست قوی بود با تشکر از پلاگین Cinematography Color Grading فوتوشاپ …. که حین پست پروداکشن ازش استفاده کردماین پروژه همچنین شامل تصاویری است با آسمانی ابری ، فضای درونی طلایی و همچنین تنالیته های رنگی، که اکثرا با استفاده از فتوشاپ بدست اماده است.***مترجم : تن رنگی آبی و زرد ( طلایی) ،هارمونی مکمل، یکی از قویترین هارمونی های رنگی برای نورپردازی شب .About the Houseقسمت ویلا شامل ۲ حجم سازمان یافته با توجه به یک نقشه برداری خاص از مکان در سطوح مختلف می باشد.یک غرفه ی چند ضلعی شیشه ای با گوشه های گرد شده در بالای یک بلوک زیر زمینی خطی شکل قرار گرفته است.اتاق استراحت و غذا خوری ٫ آشپزخانه و انباری ها در طبقه اصلی قرار گرفته٫در حالی که اتاق خواب٫سرویس بهداشتی و پارکینگ در طبقه پایینی قرار دارند.هر طبقه خود را با فضاهای بیرونی مستقل مرتبط می سازد.فضاهایی که ارتباط بسیار نزدیکی با فضاهای داخلی دارند.غرفه ی شیشه ۲ دید بسیار زیبا را دارد :اولین فضا٫ کوهستان هایی است که در مقابل غرفه قرار دارند٫منطقه ای بسیار خصوصی در میان منطقه property line and the building setback line .دومین فضا٫باغی است که مشرف به دریاچه می باشد.در همین راستا ٫اتاق ها در مقابل باغی قرار دارند که این باغ ها توسط ساختمان ها و دیوار های اطراف احاطه شده است.حلقه ای میان دیوارهای محوطه بالایی و غرفه، فضایی را فراهم آورده که فضای داخلی را گسترده تر آن چیزی که در واقعیت است نشان میدهد.معماری:JM Architectureعکس ها:Jacopo Mascheroniاثری از:James Pickford
پروژه
اصل این پروژه به ۳ سال قبل بر می گردد.من در حال گشت و گذار وب بودم و راجع به موضوع استفاده از منبع روشنایی HDRI دنبال مطلب بودم که پروژه ای نظرمو جلب کرد .اون پروژه ٫ ۳D خلق مجدد Lake Lugano House توسط  James Pickford بود و اون روز به خودم گفتم من تلاش خواهم کرد که این خانه را باز سازی کنم و همان نوع نگاه را در CG بدست آورم.
پس از انجام بسیاری از پروژه های تجاری برای مشتریان ٫تصمیم گرفتم که الان دیگه زمان انجام پروژه شخصی خودم هست.پروژه ای که من در آن چیزهای زیادی که در طول سال ها آموخته ام را می توانم پیاده کنم .در طول این پروژه من به دنبال یک هدف بودم برقراری ارتباط نوری بین فضای داخل و محیط بیرون ، چیزی که همیشه من در قالب dusk lighting به دنبالش می گشتم
بالاخره من شروع کردم .این پروژه بدلیل مشغله کاریی که داشتم به تعویق افتاد و قادر به تکمیلش نبودم.اما بعد از انتظاری طولانی ۶۴Sketchup بیتی ۲۰۱۵ به بازار آمد و من متوجه شدم الان بهترین زمان برای ادامه پروژه و سنجش قابلیت جدید است .
چرا SketchUP ؟
واسه اینکه من عاشقشم.SketchUP یک ابزار بسیار قوی هست که اغلب اون رو دست کم گرفتند. حالا به من اجازه بدید تا قدرت واقعی این ابزار شگفت انگیز را به شما نشان بدهم.همانطور که قبلا گفتم ٫زمان شروع پروژه بر می گردد به یک سال پیش٫زمانی که من مدل سازی را با یک فایل خام CAD که آن را از روی یک عکس JPG ترسیم کرده بودم، شروع کردم.بعد از انجام تست های زیادی به راه روش مدل سازی این پروژه پی بردم.
انتخاب پروژه
چرا این خانه؟
خیلی ساده بود
سادگی در تفکیک پذیری معماری هم زمان هم بسیار واضح و هم پیچیده است.این چالشی بود که در عین حفظ وضوح، جزییات را هم در بر می گیرد.شیشه های خم شده یکی از مهم ترین المان هایی بود که فکر میکردم در زمینه دیزاین محیط خارجی و سایت اطرافش میتواند کمک کننده باشه.ترکیب شن و چمن یک چالش بسیار عالی در برنامه SketchUP بود.
رنگ سفید غالب و توجه به جزییات باعث می شود که این پروژه یک چالش واقعی باشد.
روند انجام پروژه با جمع آوری عکس ها و نقشه های خانه شروع شد.
همچنین سعی کردم برای اینکه حس حال فضا را درک کنم رفرنس های مختلفی را ببینم  .
مدل سازی
سبک مدل سازی به روش ‪“‬Ring‪”‬
این ساختمان هیچگونه زا‬ویه ۹۰ درجه ندارد.من بعد از آزمون های زیاد، یک سیستمی طراحی کردم که در آن تمام قسمت های خانه به صورت یک حلقه بزرگ مدل سازی کردم و بعد ازآن، تنها با دستور offset تمامیه شیشه های محیط خانه بدست امد.
همونطور که مشاهده میکنید قدم های این مرحله شامل :
-پلان بدنه شیشه ایی را روی کف ترسیم کنیم
-آن را Offset کنید تا تیر های اصلی اطراف بنده ساختمان تشکیل شود
‫-همین روش رو برای شیشه ها ، سقف و بقیه قسمت ها انجام بدهید
جزییات مدلسازی
پرداختن به جزییات زمان زیادی می برد٫من از ۳ پلاگین که به من در رسیدن به اهدافم کمک کردند استفاده می کنم.

FLOOR GENERATOR : برای ایجاد الگوی پارکت های چوبی فضای داخلی و خارجی ساختمان
ROUND CORNER :جزییات دادن  به گوشه ها
FUR :برای پخش کردن چمن و درختان
مدل سازی خارجی
بطور کامل بر اساس عکس های رفرنس انجام شد، در این قسمت توجه ویژه به مدل سازی قسمت های ماسه ایی و گیاهان داشتم
گیاهان:
برای مدل های گیاهان از مجموعه های مختلفی استفاده کردم ، مجموعه هایی همچون : Evermotion, CGAxis, Arroway Texture
در ابتدا تمام گیاهان روی زمین را تبدیل کردم به V-Ray Proxies و سپس پخش کردم، در بخش دوم درختان اطراف ساختمان را قرار دادم.
***مترجم: فراموش نکنید ، حتما قبل از اینکه مدل هایی همچون گل و گیاه را در محیط پخش کنید در ابتدا آنها را Proxies کنید، این باعث میشود هم Viewport سبک شود هم در هنگام رندر مقدار RAM کمتری استفاده شود.استفاده از این روش یکی از چند روش مدیریت صحنه می باشد.
مدیریت صحنه اولین دانشی میباشد که هر سه بعدی کار باید آن را کامل بداند.
Materials
بعد از مدل سازی حالا نوبت آن است که متریال ها را اعمال کنیم.
در اینجا من نشان داده ام که متریال ها را چگونه ساخته ام.
***مترجم: بهتر است همیشه اول نورپردازی کنید( در یک فضای کاملا تک متریال) و بعد متریال سازی را انجام دهید.زیرا در این حالت متریال های خود را بهتر میتوانید بسازید.
در این قست من چند تا از متریال های خیلی خاص این پروژه را به شما نشان میدهم :
چوب کف، فضای داخلی
چوب کف فضای خارجی
بتن محیط بیرونی
متریال استاندارد
متریال بنده اصلی ساختمان بسیار ساده بود، یک رنگ معمولی به Diffuse و یک مقدار Reflection
برای متریال  Chrome :
reflection layer material with fresnel off, and small glossiness
یک متریال شیشه ساده
قلوه سنگ و گیاهان Proxy
Lightening
نورپردازی داخلی توسط ترکیب نور های IES & Sphere lights انجام شد
نورپردازی داخلی بدون استفاده از هرگونه HDRi بدست امد
برای نورپردازی محیط از V-Ray Dome Light استفاده شد که به ان یک HDRi (1957 Dusk Clear by PETER GUTHRIE) میکردم
Sphere Lights Settings :
Rectangular Lights Settings :
IES lights Settings :
Sphere lights Settings :
IES lights Settings :
Two Sided Material :
برای نور پردازی محیط استفاده کردم از :
V-Ray Dome Light  HDRi (1957 Dusk Clear by PETER GUTHRIE)
V-Ray Dome Light Settings :
RENDERING
The Rendering Settings
Render Elements
Rendering
در این قسمت شما میتوانید نحوه ترکیب بندی صحنه را ببینید
POST PRODUCTION
در این قسمت من روند پشت پروداکشن کردن این پروژه را برای شما قرار دادم :
  1. Photoshop compositing (Screenshot layers).
  2. Correcting rendering errors (RAW render).
  3. Color correction (Comparison).
  4. Levels and brightness (Comparison).
  5. Color vision (Effects).
  6. Photographic effects (Finishing image).
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code