The Making Of Dublin Chapel

The Making Of Dublin Chapel
به این مطلب امتیاز بدهید

 

 

سلام دوستان
در این آموزش من تصمیم دارم در مورد نحوه ساخت پروژه Dublin Chapel توضیحاتی ارائه بدم .من قدم به قدم از بخش Sketchup تا تصویر نهایی برای شما شرح میدم.این تصویر بخشی از مجموعه تصویر ساخته شده برای یک مسابقه است.همانطور که اسم پروژه نشان می دهد در منطقه Dublin ایرلند وجود دارد.

بسیاری از تصاویر با استفاده از تکنیک Matte Painting ساخته شده است .این روش سرعت انجام پروژه را بسیار زیاد می کند و تنوع بسیار خوبی را میتواند در کمترین زمان در اختیار ما قرار دهد اما در این مسیر اول داشتن تسلط کامل به فتوشاپ و دوم انتخاب مناسب تصاویر، بسیار مهم است.یکی از ابزار های ضروری در این پروسه قلم نوری میباشد.من از ۳Dmax,Vray,Photoshop استفاده کردم و مدل این پروژه خاص هم توسط خود مشتری در اختیار من قرار گرفت.

 

Sketching

این بخش بسیار مهم است که که مشتری چه چیزی را از من انتظار دارد ،اگر شما این موضوع را درک کنید مابقی کار ها بسیار آسان خواهد بود.بسیاری اوقات در پروژه هایی که به من محول میشه دستم در انتخاب دوربین و نور کاملا باز است اما قبل از اون من نیاز دارم که نقاط کلیدی و اهداف هر پروژه ، مکان پروژه،باید ها و نباید ها مشتری ( اگر باشد) را کامل بشناسم.و باید در نظر بگیرم اسکیس هایی که برای انجام پروژه میزنم باید تمام این خصوصیات را در خودش داشته باشد. تاثیرات تصویرنوشتارو یا گفتار باید به مشتری بینش  انتخاب  یک تصویر خوب را بدهد. در این مرحله جزییات پروژه مثل متریال ها و یا درست بودنم mapping/unwrapping اصلا برایم مهم نیست.بیشتر اوقات من پروژه را با یک خروجی RAW و یک تصویر پایه در فتوشاپ شروع میکنم.در این مرحله جزییات در فتوشاپ اصلا مهم نیستند و من میخواهم حس حال پروژه را در بیاورم.در ادامه شما میتونید چند اسکیس که برای این پروژه زدم را ببینید.

 

آموزش پست پروداکشن -The Making Of Dublin Chapel
References and lighting

من در Dublin به مدت بیش از سه سال زندگی کردم و چند سالی هست که برگشتم و کاملا میدانم که چه آب و هوای فوق العاده ایی دارد و قصد دارم تمام آن ویژه پی آب و هوایی را در کارم پیاده کنم.به سراغ نقشه گوگل میروم تا از موقعیت مکانی دقیق پروژه اطلاعات بیشتری کسب کنم.برای این دید من از یک HDRI DOME استفاده کردم و تا نور Sphere تغییر اندازه داده شده ( در تصویر زیر میتوانید این دو نور را ببینید ) برای تصویر HDRI اصلی من از تصاویر HDRI Piotr Truszczyski استفاده کردم که از همینجا از Piotrتشکر میکنم. من گاما HDR را افزایش دادم تا سایه و نور نرم و ملایم تری بروی سقف ساختمان به من بدهد.

 

 

در زیر شما میتوانید تنظیمات نورها و دوربین من را ببینید.

 

آموزش پست پروداکشن -The Making Of Dublin Chapel

 

Materials

متریال ها بسیار ساده و ابتدایی هستند.برای این دید تنها متریالی که کمی رفلکت داشت سقف متالیک و شیشه های بدنه پروژه بود.مابقی تنها تکسچر دارند زیرا از این فاصله انچنان مهم نبودند.و البته  این را هم میدانستم که اکثر تنظیمات را در فتوشاپ انجام خواهم داد.

 

آموزش پست پروداکشن -The Making Of Dublin Chapel

 

Rendering setup

چون من نمیخواستم زمان زیادی را برای بهینه کردن صرف کنم پس Subdivision های تمام رفلکشن ها و نور هایم را بروی ۳۲ گذاشتم . Print Screen که در زیر میبینید برای Vray 3 هستش در صورتیکه اون موقع من با Vray 2.4 این پروژه را بستم ، البته در حال حاضر Vray 3 از نظر سرعت رندر بهتر از نسخه های قبلی عمل میکند.در این قسمت من از BF/LC بصورت ترکیبی در عوض IR/LC استفاده کردم تا به امروز که  توانسته ام خروجی خوبی از این تنظیمات بگیرم.رندرینگ در ابعاد ۵۰۰۰x رندر گرفته شد که کل مدت زمان رندر با سیستم ۶ core i7 برای من ۲۰ دقیقه طول کشید.

 

 

در تصاویر زیر شما میتوانید Raw رندر و المنت هایی که من در رندر نهایی گرفتم را مشاهده کنید.همچنین ذر این قسمت شما دو رندر میتوانید ببینید یکی شیشه با نور های روشن داخلی یکی بدون نور های داخلی، این در فوتوشاپ آزادی بیشتری در اضافه کردن ماسک به من میدهد.

Post Production

زمانی که من در حال ساخت تصویر نهایی بودم ،سعی میکردم که به خروجی اصلی اسکیس اولیه با استفاده از کامپوزیت و blending mood برسم.همانطور که در ابتدای مقاله گفتم من به شدت به تکنیک Matte Paint اعتقاد دارم و سرعت و قدرت مانور بسیار بالایی را به من میدهد.اساسا این تکنیک مثل قرار دادن تکه های پازل در کنار همدیگر است. من سعی میکنم که زمان زیادی را بروی رندر المنت ها نگذارم.در عوض من تمام المنت ها را با هم میگذارم و بعدش هر کدام از تصاویر رو اگر لازم بود کمی اصلاح میکنم. در اکثر زمان ها من از Color Balance و Level برای مچ کردن المنت ها بروی روشنی و تنظیم میزان رنگ استفاده میکنم.Burn و Dodge tool دو ابزار ی هستند که بسیار مفیدند و همچنین برای انتخاب کردن و یا برعکس از حالت انتخاب در آوردن بخش های مورد نظرم در صحنه از المنت WireColor استفاده میکنم در نظر داشته باشید که تمام روند های انتخاب کردن هر بخش را با استفاده از Mask انجام دهید .در این پروژه من زمان زیادی رو صرف بدست آوردن یک سطح فلزی خیلی خوب برای سقف کردم و چون سقف دارای رفلکت های محسوسی بود برای بدست آوردن رفلکت ها از المنت رفلکت استفاده کردم البته با کمی تغییرات در هنگام ادغام کردن با صحنه اصلی و برای ایجاد سطح سایه روشن این سطوح، با استفاده LEVEL سایه روشن ها خیلی خوبی را بدست آوردم.درختان انتهای صحنه، گل ها و علفزار ها را از عکس های مختلف بریدم و در این تصویر با استفاده از Blending Mood با تصویر اصلی ادغام کردم.و برای تنوع در این روند و برای اینکه این تصاویر کپی شده در صحنه تکراری نباشند با استفاده زا Scale,Rotate سعی کردم تنوعی ایجاد کنم.در ادامه مطلب شما میتوانید نحوه رسیدن به تصویر نهایی قدم به قدم مشاهده کنید.

آموزش پست پروداکشن -The Making Of Dublin Chapel

آموزش پست پروداکشن -The Making Of Dublin Chapel

آموزش پست پروداکشن -The Making Of Dublin Chapel

آموزش پست پروداکشن -The Making Of Dublin Chapel

آموزش پست پروداکشن -The Making Of Dublin Chapel

آموزش پست پروداکشن -The Making Of Dublin Chapel

آموزش پست پروداکشن -The Making Of Dublin Chapel

آموزش پست پروداکشن -The Making Of Dublin Chapel

آموزش پست پروداکشن -The Making Of Dublin Chapel

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “The Making Of Dublin Chapel

خوب بود .تشکر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *