۱۴ بازی که به معماران برای خلاق شدن ذهنشان کمک می کند

۱۴ بازی که به معماران برای خلاق شدن ذهنشان کمک می کند

کسی هست که به بازی های رایانه ای علاقه ای نداشته باشد ؟ شاید در نگاه اول فکر کنید که به نوعی وقت تلف کردن است ،ولی با کمک انتخاب یک بازی مناسب می توانید به پیشرفت خودتان کمک کنید.برای معماران بازی های رایانه ای می تواند یک تجربه آموزشی باشد که در عین حال سرگرم کننده است .آنها حین اینکه از انجام بازی لذت می برند می تواننداز آن بازی برای طرح های معماری خود الهام بگیرند .و به نوعی با محیط های شبیه سازی شده آشنا شده و تجربه کسب کنند .یادگیری شبیه سازی خیلی مفید است ،زیرا باعث میشود، تجربیات زیادی در زمینه طرح های آزمایشی برای خلق فضاهای شهری و ساختمان ها بدست آورند .اما این چطور می تواند سرگرم کننده باشد؟انجام بازی ها باعث ایجادحس رقابت و درک تجربیات جدیدی می شود و یکی از حسن های آن شاید این باشد که عواقب خطرناکی را در پی ندارد.
یک ساختمان ممکن است فرو بریزد، یک شهر ممکن است متروکه شود . ولی در نهایت هیچ آسیبی به هیچ انسانی نمی رسد و ضرر مالی نیز وجود ندارد.
در اینجا لیستی از جالب ترین بازی هایی که به معماری گرایش دارند و در مقیاس های مختلفی از فضای داخلی یک خانه گرفته تا استعمار یک سیاره می باشند ،به شما معرفی می شود .

 

۱.SimCity – EA Maxis

سیمز سیتی توسط همان طراح سیمزگسترش یافته است . و ازآن بازی الهام گرفته است .در این بازی یک طرح ریزی انجام می شود به صورتی که بازیکنان می توانند مدیریت یک شهر را که ساخته اند را بر عهده بگیرند .شهر به مناطق مختلف تقسیم می شود از جمله مناطق مسکونی برای زندگی ،مناطق تجاری برای خرید و مناطق صنعتی برای کار و…تقسیم شده است .تقریبا شبیه همان بازی سیمز می باشد و بگونه ای است که به صورت واقعی تری به نظر می رسد.

۲.Minecraft – Mojang

یکی از محبوب ترین بازی های ساند باکس می باشد . در این بازی ،بازیکنان منابع طبیعی مختلفی را برای ایجاد یک محیط در حال ساخت جمع آوری می کنند .آنها چوب را از درختان می برند و ابزار هایی برای معدن ایجاد می کنند .
سپس بازیکنان در بلوک های ساختمانی غوطه ور می شوند که باید یک مسیر رو در داخل زمین طی کنند. و آنها در عین حال نیاز به پیداکردن غذا ،حیوانات وحشی و صورتک های ترسناک دارند .

۳.Cities in Motion – Colossal Order

شهرهایی که تحرک در آنها وجود دارد ،یکی از موضوعات جالب برای طراحی و ساخت بازی می باشند .بازیکنان می توانند ،سیستم حمل و نقل عمومی چهار کشور اروپایی(وین ،هلسیکنی ،برلین و آمستردام) را توسعه و ارتقاء بدهند ،. بعدها، درنسخه های جدید شهرهای مختلف مانند توکیو، نیویورک، سان فرانسیسکو و شهرهای آلمان، کلن، مونیخ و لایپزیگ نیز اضافه شده است . بنابراین، اگر شما در برنامه ریزی شهری سررشته داشته باشید، ممکن است این بازی برای شما مفید و لذت بخش باشد .

۴.Cities: Skylines – Colossal Order

این بازی در رابطه با ساخت شهر و دارای مسائل چالش برانگیز و ویژگی های جالب می باشد ،در این بازی معمولا بازیکنان شهر را طراحی و برنامه ریزی می کنند .آنها عبور و مرور میلیون ها شهروند مختلف رو نظارت می کنند . و علاوه برا این ، مشکلات دیگری مانند ترافیک و نحوه تاثیر آن بر مناطق مختلف را بررسی می کنند .

۵.Prison Architect – Introversion Software

این بازی ساخت و ساز به صورت دو بعدی می باشد که بازیکن یک زندان را طرح ریزی و اجرا می کند .بازی با ساختن سلول ها و سایر امکانات زندان و اتصال آنها به یکدیگرشروع می شود سپس امکان استخدام کارمندان وجود دارد ،در این بازی به امور مالی پرداخته می شود و بایستی نیازهای زندانیان برآورده شود . و همچنین مسئولیت تصمیمات زیر بنایی از جمله لوله کشی و موقعیت روشنایی برعهده بازیکن می باشد .

۶.Home Design Story – Storm 8

بازی بسیار ساده و در عین حال لذت بخشی است که بازیکنان با انجام وظایف مختلف می توانند درآمد مجازی به دست آورند که با آن درآمد می توانند به خرید زمین یا برخی از آیتم های طراحی داخلی و خارجی بپردازند ،در حقیقیت این مورد به چیزهایی غیر از خانه مربوط می شود که کاملا به خلاقیت بازیکن وابسته می باشد .

۷.INFRA – Loiste Interactive

در این بازی شخصیت اصلی یک مهندس سازه می باشد که در تلاش است شهر خیالی استالبرگ را که در حال تخریب است از طریق تقویت زیر ساخت های آسیب دیده ، از خراب شدن آن جلوگیری کند .او با حل پازل های الکتریکی و مکانیکی تلاش می کند که خطرات اطراف آن را کاهش دهد .

۸.Project Highrise – SomaSim

در این بازی شبیه سازی ساختمان ها به صورت دو بعدی می باشد که بازیکنان در حال توسعه و ساخت و مدیریت آسمان خراش هایی هستند .آنها با یک طبقه ،یک ژنراتور و یک خدمه شروع می کنند و سپس مرحله به مرحله با ایجاد توازن بین بلوک های واحد از جهت های مختلف و با توسعه زیر ساخت ها ،ساختمان ها را بالا می برند .این بازی از لحاظ گرافیکی و سبک نوین خود چشمگیر است.

۹.The Sims – EA Maxis

سیمز یک بازی بسیار محبوب از شرکت Sandbox است که در آن بازیکن شخصیت های اصلی آن به نام سیمز می باشد و که دارای یک خانه می باشد که خودش آن را آماده می کند در این بازی تلاش می شود تا نیازهای شخصیت های مجازی برآورده شود جذاب ترین ویژگی این بازی در طراحی فضاهای داخلی و خارجی خانه است .

۱۰.Block’hood – Plethora Project

این بازی شبیه سازی یک محله است که در آن بازیکنان تلاش می کنند یک محله ی کارآمد را با بلوک های ۱در ۱در ۱ که هرکدام دستورات متفاوتی را اجرا می کنند ، بسازند .بلوک ها به صورت تصادفی در کنار یکدیگر قرار نمی گیرند ،اما نحوه قرار گیری به گونه ای می باشد که تعادل کلی برقرار می شود .همچنین بازیکنان باید مراقب باشند درساختار کلی در شرا یط مختلف محیطی باقی بماند .در این بازی ، بازیکن در مناظق مختلف حرکت کرده و به قسمت های مختلف دسترسی داشته و می تواند بین بلوک ها گردش کند .

۱۱.Banished – Shining Rock Software

این بازی یک روستا برای مسافران تبعیدی ایجاد می کند که چیزی جز لباس و چند کالایی که از میهنشان آورده اند ندارند .ساکنان روستا باید غذا و پناهگاه تهیه کنند .بازیکنان باید مراقب امنیت و زنده ماندن آنها باشند .کلید اصلی موفقیت در این بازی نگه داری جمعیت در حال رشد و رونق اقتصادی آنها است .

۱۲.Anno 2205 – Blue Byte Mainz

در این بازی به شبیه سازی ساختمان ها پرداخته می شود که بازیکنان نه تنها به ساختن یک شهر بلکه به ساختن کل سیاره زمین می پردازند آنها می توانند یک دنیای مفهومی فوق العاده مدرن با آسمان خراش های زرق و برق دار و چشم انداز های بزرگی ایجاد کنند . و می توان گفت این تمام مواردی نیست که در این بازی وجود دارد ،آنها همچنین می توانند ماه را تحت استعمار خود درآورند و از منابع آن استفاده کنند .

۱۳.Imagine Earth – Serious Brothers

خوب وقت آن رسیده که بعد از فتح کردن زمین و ماه دیگر سیارات را فتح کنید . در این بازی به کاوش و استعمار سیارات دور پرداخته می شود ، آنها کالاهای خودشان را به فروش می رسانند ،دشمنانشان را می کشند ،و مستعمرات خود را ازبلایای طبیعی مانند شهاب سنگ ها و آتش سوزی ها حفظ می کنند . و همچنین برای اینکه فضای بازی واقعی تر به نظر برسد با مسائل سیاسی ، اقتصادی و آشوب و تورم مواجه هستند .

۱۴.Project Aura – Pixel Quality Games

در این بازی بازیکنان با چالش جدیدی رو برو هستند که شاید روزی برای ما نیز محقق شود و آن زندگی بر روی آب است .بازی دارای یک سناریو می باشد که در آن فاجعه آب و هوایی در زمین اتفاق می افتد .وزمین کاملا در آب غوطه ور می شود . برای زنده ماندن، بازیکنان نیازد به ساخت مستعمرات در سطح آب دارند. این مستعمرات به صورت قلعه های گرد غول پیکری است که آنها را از خطرات ناشی از فضای بیرون محافظت می کند .

 

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

1 دیدگاه در “۱۴ بازی که به معماران برای خلاق شدن ذهنشان کمک می کند

خیلی خوب بود ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code