آموزش ساخت درخت در Speed Tree

آموزش ساخت درخت در Speed Tree

این فیلم یک آموزش رایگان در مورد آموزش ساخت در Speed Tree  و نحوه انیمت کردن آن است که توسط میلاد کمباری ارائه شده است. در این فیلم آموزش نحوه ساخت و حرکت دادن ( انیمت کردن ) یک درخت را با نرم افزار Speed Tree فرا خواهید گرفت.

ابتدا با محیط کلی نرم افزار آشنا شده با قسمت حالت درختی نمودار ساخت مدل درخت که حالت گراف یا nodebase است آشنا شده، تمام موارد مورد نیاز برای ساخت درخت از جمله تکسچر، میوه و… وجود دارد. یک امکانی که در این نرم افزار وجو دارد این است که می توان navigation آن را مانند تری دی مکس کرد. برای ساخت تنه درخت روی صفحه کلیک کرده و add gerometry  را زده trunke را انتخاب و سپس standard low poly  و یا standard می زنیم. برای ساخت شاخه ها همین مسیر add geometry  را زده و سپس branch  انتخاب می کنیم. طول و ضخامت شاخه ها قابل تغییر می باشد.

حال نوبت اضافه کردن برگ هاست اینها حالت دو بعدی و بصورت عکس می باشد و آنرا باید به حالت سه بعدی تبدیل نمود تا تکسچرها هم حالت واقعی و سه بعدی به خود بگیرد. برای تبدیل به سه بعدی حالت mesh  را انتخاب کرده و یک سمپل سه بعدی انتخاب می کنیم. به قسمت برگها و تنه اصلی درخت تکچر می دهیم و برای هر قسمت یک متریال مجزا تعریف می کنیم.

میزان حجم برگ ها را نیز می توان به واسطه نمودار بصورت curve تغییر داد. همچنین می توان یکسری تنه بریده شده به همراه تکسچرهای آن به درخت اضافه کرد.

مطالعه کنید
ترسیم آبجکت های اولیه و مفهوم نرمال در 3dmax

 

 

 

جالب است بدانید سازندگان فیلم آواتار برای ساخت درخت از این نرم افزار استفاده کرده بودند و یا در فیلم نوح ، که در این فیلم هم افکت ها و جلوه های جالب رشد درختان توسط همین نرم افزار صورت گرفته بود.
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.