تکنيک هاي پايه مدل سازي در 3dsmax

تکنيک هاي پايه مدل سازي در 3dsmax

این فیلم یک آموزش رایگان است که توسط پوریا عباسی مدرس پک آموزش تری دی مکس ارائه شده و تکنيک هاي پايه مدل سازي در 3dsmax پرداخته می شود .اين آموزش ها سطح مبتدي و با ساده ترين روش هاست تا دوستان با مباحث اوليه مدل سازي در 3dmax آشنا شوند.يکي  از کاربردي ترين اين تکنيک ها مدل سازي به کمک دستورات مدل سازي متنوع spline است.

آموزش با ترسیم یک باکس شروع می شود که تعداد سگمنتها در  طول و عرض و ارتفاع زیاد شده و با کمک editpoly  قسمت هایی از پلی گان رو  بصورت رندوم و در طول یک خط سلکت میکنیم. پلی گان های سلکت شده را دیتچ میکنیم. پلی گانها جدید را در polygon modeling  یک توپولوژی می دهیم. شکل بدست آمده رو به ادیت پلی گان تبدیل میکنیم. از edge  های حاصل از شکل را  creatshape در حالت  Linear می زنیم تا خطوط حاصل از توپولوژی باقی بماند. خطوط حاصل را Enable in renderer کرده و ضخامت آن را بر اساس نیاز تغییر می دهیم.

برای اینکه کار دیتیل بهتری داشته باشد، پلی گانهای روی سطح میز را گرفته و پلی گانها جدید را در polygon modeling یک توپولوژی جدید می دهیم. به پلی گانهای انتخابی یک bevel می دهیم تا یک دیتیل بر روی سطح میز ایجاد شود.

 

مطالعه کنید
دستورات پایه در تری دی مکس
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.